"Je mi to jedno"

29. září 2012 v 13:53 | Karla |  TÉMA TÝDNE

Je mi to jedno. Je to úplně jednoduchá větička, ale přitom většinou lživá. Používáme ji celkem dost často, ale většinou to tak vůbec nemyslíme. Jsme prostě divní. Říkáme to co si nemyslíme a neříkáme to co si myslíme. A pokud uděláme výjimku a řekneme to co si myslíme, většinou to dopadne špatně a jsme osočeni, že jsme nevychovaní a drzí.
Přemýšlím, jestli jsem vůbec kdy tu jednoduchou větičku "je mi to jedno" myslela vážně. Jako malé dítě jsem tuto větičku nepoužívala, nebo si to prostě nepamatuji. Jako puberťák jsem ji zase používala velmi, velmi často. Dá se říct, že pořád. Bylo mi jedno úplně všechno. Prosby i vyhrožování rodičů, učitelů, sestry. Bylo mi úplně jedno, že dostanu trest, že mi nekoupí to co chci, že dostanu špatný známky. Tehdy jsem mohla mít přezdívku "je mi to jedno". Většinou mi to sice jedno nebylo, ale moje tvrdohlavá hlava a hrdost mi nedovolily říci pravdu.
V dospělosti už tuto větu používám daleko míň. A pravdivá je asi jenom v případě, když se mě moje máma ptá, co má uvařit, když jsme občas celá rodinka pozvaná na oběd. To je mi opravdu úplně jedno. Máma vaří výtečně a těším se na každý oběd. Nehledě na tu výhodu, že nemusím vařit já.
Další "je mi to jedno", které jsem myslela úplně vážně bylo na dotaz jestli bych chtěla kluka, nebo holčičku. Opravdu mi to bylo úplně jedno, byla jsem šťastná, že jsem konečně těhotná a přála jsem si, aby se miminko narodilo v pořádku a zdravé.
A kdy tu větičku nemyslím úplně vážně? Při nějaké zbytečné a zcela stupidní hádce s manželem. To se opět projeví moje tvrdá hlava a hrdost a asi i trošku hloupost a vylítne ze mě "je mi to jedno". Většinou mě to už za pár minut mrzí.
Snažím se, aby mi bylo jedno co si o mně lidi myslí, ale to se mi nedaří.
Pěkný den :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 queen.cobain♥ queen.cobain♥ | Web | 29. září 2012 v 15:14 | Reagovat

dobrý článek ;) dobře se čte..

2 karlaprazakova karlaprazakova | 29. září 2012 v 16:16 | Reagovat

děkuji :-)[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Nekopírujte mé texty a fotografie.