"Problémy 21. století"

18. února 2013 v 14:06 | Karla |  TÉMA TÝDNE
PROBLÉMY 21. STOLETÍ

Téma, na které se dá napsat neskutečně mnoho článků. Kde začít, co nás trápí nejvíc?


Stačí se podívat na zprávy v televizi. Třeba životní prostředí. V současné době jsou v naší republice aktuálním problémem špatné rozptylové podmínky. Trápí nás smog. Reguluje se provoz firem, které by mohly situaci zhoršit. Určitě je to opatření, které je momentálně na místě, ale na druhou stranu to i vezme práci lidem a to znamená menší výdělek. Což je v současně době u většiny lidí velký problém. Ano dýchat musíme, ale když už dýcháme, měli by jsme mít i co jíst a za co jíst.
Životní prostředí je problémem celé naší modré planety. Počasí je popletené a nevypočitatelné. Zima není zimou a léto není létem. Co z toho pramení? Nedostatek vody a bláznivé teploty, které by nám v normálním světě měly zajistit nejen příjemný a zajímavý život na zemi, ale hlavně úrodu v zemědělství. Špatná úroda znamená zvýšení cen veškerých potravin, což rozhodně nezvyšuje naši životní úroveň a pro mnoho lidí to dokonce znamená hladomor. Počet hladových ve světě přesáhl miliardu.
Na jedné straně vidíme děsivý nedostatek jídla mající za následek umírání lidí hladem a na druhé straně bezbřehé plýtvání a obžerství vedoucí k morbidní obezitě. To jsou paradoxy 21. století.

Každý den vymírá na planetě 80 druhů rostlin a živočichů. Nezdá se vám to šílené? To jsou tři druhy za jednu hodinu. Jedna hodina, kterou my třeba strávíme sezením u počítače hraním stupidních virtuálních her.

Počítače a vyspělá technika, v tom vidím já další velký problém 21.století. Když se rozhlédnu kolem sebe, vidím lidi, kteří si každý sám ve své ulitě žijí svůj život se svým počítačem, mobilním telefonem, či nějakou další technickou vymožeností. Téměř se už kolem sebe nedíváme, nevidíme co se děje kolem nás, nereagujeme na okolní podměty. Jsme víc a víc sobečtí, arogantní.

Jak to bude dál? V jakém prostředí budeme vychovávat naše děti? Jsme vůbec schopni přežít 21. století, nebo se sami zničíme?

To je hodně otázek, na které se během tohoto století odpovědi určitě dozvíme. Je jen otázkou, zdali se nám ty odpovědi budou líbit.


Moje babička mi vždycky říkala: "Nic se nemá přehánět, všeho má být s mírou, všechno má být v rovnováze a na hrubý pytel hrubá záplata."Zkusme žít tak, jak nejlépe to umíme a naučme se přijímat odpovědnost za naše činy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Nekopírujte mé texty a fotografie.