"Realita"

4. února 2013 v 19:03 | Karla |  TÉMA TÝDNE
Realita. Jaká je vlastně realita? Většinou je úplně jiná.
Je to zvláštní, jak my lidé rádi měníme realitu. A je celkem jedno, jestli k lepšímu, nebo k horšímu.
Prostě rádi přeháníme, zveličujeme, pozměňujeme.
Nedávno koloval po internetu pěkný kreslený vtip o prodeji nemovitosti. Byl tam krásný obrázek nádherné vilky, jak ji vidí prodávající majitel. Druhý obrázek, který zobrazoval pohled realitní makléřky byl poněkud horší a z pohledu kupujícího to byla úplná katastrofa.
Přiznám se, že i já někdy pozměňuji realitu. Když se snažím zaparkovat auto ve městě, tak pokaždé nadávám, že už nejmíň půl hodiny kroužím a nemůžu najít volné místo, přitom kroužím tak deset minut.
Čas celkově rádi pozměňujeme. Můj manžel je vždy přesvědčený, že už na mě čeká nejmíň hodinu, než já nakoupím. Realita je však úplně jiná.
Děti si stěžují jak příšerný oběd byl dnes ve škole, a když se pídím co to vlastně bylo, tak se dozvím, že to bylo maso s omáčkou a rýží a že to bylo vlastně celkem dobré.
A aby pozměňování reality nebyla jen výsada nás lidí, tak ráda přehrává i naše fenka. Jakmile něco provede a já se po ní, podotýkám rovnou, že se jí vůbec nedotknu, oženu rukou, tak piští, jako kdybych ji nejmíň vytahala za kůži. Prostě je to naše hysterka a zveličuje a mění realitu.

Myslím si, že takových příkladů zná každý milion. Jsou to takové neškodné pozměněné reality, které nikomu neublíží a někdy snad i pobaví.
Na Wikipedii jsem našla: "Realita, neboli skutečnost znamená v běžné řeči i ve filosofii to, co je (případně souhrn všeho, co je), na rozdíl od pouhých domněnek, představ, iluzí, plánů, přání, možností atd."

Ale myslím si, že my, lidé máme domněnky, představy, iluze, plány, přání a možnosti rádi, takže nám trošku pozměněná realita, která už vlastně není realitou, ani moc nevadí.

Pěkný reálný i nereálný den :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Nekopírujte mé texty a fotografie.