Valentýnský příběh

13. února 2013 v 16:49 | Karla |  POVÍDKY
Zase se blíží svátek svatého Valentýna. Svátek všech zamilovaných.
Já jsem zamilovaná už pár let, takže se na tento svátek pokaždé těším. Těším se možná až moc a někdy bývám zklamaná.

Můj přítel Roman mě miluje, ale občas je to pěkný pařez a zasklí co může. Prostě je to asi typickej chlap a to že někdy zapomene na nějaký svátek, narozeniny, nebo výročí je asi normální, ale mě to stejně rozčiluje, zlobí a trápí. Musím ale přiznat, že to má trošku těžší. Jmenuji se Jiřina a mám svátek jeden den po Valentýnu, tedy 15.2. Takže můj drahý miláček zapomene buď na Valentýna, nebo na můj svátek, nebo na oboje. Zatím se mu ani jednou nepodařilo si vzpomenout na oba dva svátky.
Vím, že po chlapech nemůžu chtít vše, ale tohle by zvládnout mohl. I když i moje teta Eva mi řekla, že jsem naivní a praštěná slečinka, která chce víc, než jí může chlap dát. Ale konkrétně od ní to beru zcela s rezervou. Ona sama je každý štědrý den uražená, že si nevzpomeneme, že má svátek. Ne, že by jsme si na její svátek, který slaví na štědrý den nechtěli vzpomenout. Naopak, většinou máme i připravené přání, ale v tom shonu kolem večeře, stromečku a dárků, někdy prostě na ten její svátek zapomeneme. A ona to vždycky hodně těžce nese a pokaždé nám to ještě aspoň čtrnáct dní připomíná. Přitom, když mám svátek já, nebo moje sestra, tak vždycky tvrdí, že ona svátky přeci vůbec neslaví. Je prostě zvláštní.

Já si ale myslím, že by si můj chlap mohl zapamatovat, kdy mám svátek a jako bonus by si mohl zapamatovat i den, který slaví všichni zamilovaní.

Slavím tento svátek ráda. Je fajn vědět, že mě má někdo rád.
V dobách, kdy jsem ho ještě neměla slavit s kým, jsem samozřejmě tvrdila, že je to blbej a zbytečnej svátek, na kterým vydělávají pouze obchodníci plyšáků, ptákovin, čokolády a květináři. Bylo mi smutno, že se mě tento svátek netýká a maskovala jsem to nezájmem.

No a takhle je to asi každý rok kolem 14.2. Lidstvo se rozdělí na dva tábory. Na skupinu lidí, většinou nezadaných, kteří tvrdí že je to stupidní a sentimentální svátek a na skupinu druhou, většinou zamilovaných, která si tento svátek pěkně užije.

Moje ségra letos opět vypisuje sázky, na který svátek můj miláček zapomene. Ale třeba ji převeze a konečně si vzpomene, že má Jiřinku a že ji miluje.

Každý rok ještě svádím vnitřní boj sama se sebou, jestli mu mám nenápadně něco naznačit, nebo to nechat čistě na něm. Ale asi to i letos nechám na něm a budu trpělivě čekat, na který svátek si můj milovaný Roman vzpomene.


Přeji vám pěkný svátek svatého Valentýna Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 silentday silentday | Web | 13. února 2013 v 16:57 | Reagovat

Moc dobře se tvé články čtou. :)

2 karlaprazakova karlaprazakova | 13. února 2013 v 17:31 | Reagovat

[1]: Děkuji :-)

3 Terinka Terinka | Web | 14. února 2013 v 17:40 | Reagovat

nojono.. chlapy jsou od přírody už takový... ;) ale svátek by si teda mohl pamatovat..
taky přeji krásného valentýna :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Nekopírujte mé texty a fotografie.