"Místo, kde chci žít"

16. března 2013 v 17:50 | Karla |  TÉMA TÝDNE
Pokud bych si opravdu mohla namyslet místo kde chci žít, zvolila bych zřejmě zcela nereálné, ale nádherné místo pro život.

Místo, kde bych chtěla žít, by mělo být bez bolesti a utrpení, bez umírání na nevyléčitelné nemoci, bez umírání hladem. Bylo by to místo kde by nebyla sobeckost, lhostejnost a závist. Místo, kde bych se nemusela bát jít večer ven, místo, kde bych se nemusela bát jíst a pít zakoupené potraviny. Přála bych si žít na místě, kde bych se nemusela strachovat o děti a své blízké, na místě, kde by se žilo zdravě a opravdu by se dalo žít, ne jen přežívat a bojovat každý den o přežití.
Bylo by to místo, které by nehyzdily prašné a děravé silnice plné smradlavých aut, ve kterých umírá víc a víc lidí a kvůli kterým umírá hodně nevinných zvířat. Cestovali bychom způsobem pohodlným a zdánlivě jednoduchým. Jen ho zatím ještě zřejmě nikdo nevynalezl, kromě scénáristů seriálu Star Trek.
Bylo by to místo, kde by jsme my, lidé žili harmonicky s okolní přírodou, vážili si jí a vážili si druhých lidí i sami sebe.

Ale abych si jen nestěžovala a byla spravedlivá, tak musím říci, že žiji tam, kde jsem chtěla žít. Žiji na malém městě, celou svou rodinu mám velmi blízko, máme domek se zahradou, kde pěstuji vše co se mi líbí a vše co se dá jíst. Moje děti mají zvířátka, která jsou naši kamarádi. Máme dobré přátele i sousedy.
Prostě jsem relativně spokojená. Jsou věci, které by šly vylepšit, ale ještě snad není všem dnům konec.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natty Natty | Web | 23. března 2013 v 4:58 | Reagovat

... kde by jsme my, lidé žili harmonicky s okolní přírodou, vážili si jí a vážili si druhých lidí i sami sebe...s tím naprosto souhlasím. Pěkný den.

2 karlaprazakova karlaprazakova | 23. března 2013 v 8:23 | Reagovat

[1]:
Díky, také přeji pěkný den :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Nekopírujte mé texty a fotografie.