Útočníci znají naše slabiny

8. května 2013 v 9:04 |  JEN TAK
Myslím si, že dobrých rad není nidky dost. Děkuji Vendy.

Za slušnost i soucit můžeme zaplatit životem. Násilníci znají naše slabiny
Jitka Přikrylová
Něco podobného už jsme na našem serveru uveřejnili.
Rady pro ženy vycházející z chování skutečných násilníků. Tipy, jak se nestát jejich obětí.
Před pár dny do našeho e-mailu dorazil další, podobný text a nejen proto, že ten předchozí měl úspěch. Nejen proto, že u něj byla noticka s prosbou o šíření tohoto textu dál. Především proto, že počet znásilněných a zavražděných žen po celém světě je nejen alarmující, je především tragický a hrůzný. A třeba se jim dalo zabránit. Třeba můžete zabránit tomu, aby se to stalo Vaší dceři, Vaší přítelkyni. Vám!
Tip z Tae Kwon Do: Loket je nejsilnějším bodem na vašem těle. Pokud jste dostatečně blízko, abyste ho použily, udělejte to!
Tip z turistického průvodce v New Orleans: Pokud vás zloděj požádá o vaši náprsní tašku a/nebo peněženku, NEPODÁVEJTE MU JI. Hoďte ji co nejdál od sebe…..jsou šance, že se více zajímá o vaši peněženku než o vás a půjde si pro ni. UTÍKEJTE JAKO ŠÍLENÁ OPAČNÝM SMĚREM!

Pokud byste byly hozeny do kufru auta, vykopněte koncová světla auta a vystrčte ven z otvoru ruku a začněte mávat jako blázen. Řidič vás neuvidí, ale kdokoliv jiný ano. Toto už zachránilo životy.
Ženy mají ve zvyku nasednout do auta po nakupování, jídle, práci atd. a jen tak sedět (kontrolují si peníze, šekovou knížku nebo dělají seznam atd.). NEDĚLEJTE TO! Dravec vás bude sledovat a tohle je pro něj skvělá příležitost, aby se dostal na místo spolujezdce, přiložil vám zbraň k hlavě a nařídil vám, kam jet. PROTO HNED JAK NASEDNETE DO SVÉHO AUTA, ZAMKNĚTE DVEŘE A ODJEĎTE.
Pokud je s vámi někdo v autě, se zbraní u vaší hlavy, NEODJÍŽDĚJTE, opakuji: NEODJÍŽDĚJTE! Místo toho nastartujte motor a do něčeho narazte, poškoďte auto. Váš airbag vás zachrání. Pokud je osoba na zadním sedadle, schytá to nejvíc. Hned jak auto narazí vyskočte ven a utečte. Je to lepší, než aby našli vaše tělo na vzdáleném místě.
Pár poznámek o nastupování do vašeho auta na parkovišti nebo v garáži:
A.) Buďte opatrné: rozhlížejte se kolem sebe, podívejte se do auta, na podlahu u spolujezdce a na zadní sedadlo.
B.) Pokud parkujete vedle větší dodávky, nastupte do vašeho vozu ze strany spolujezdce. Většina sériových vrahů útočí na své oběti tím, že je vtáhne do své dodávky, když se ženy pokouší nastoupit do svých vozů.
C.) Podívejte se na auto parkující vedle vašeho auta u strany řidiče a u strany spolujezdce. Pokud tam sedí samotný muž na sedadle nejblíže vašeho vozu, bude lepší, když se vrátíte zpátky do supermarketu nebo do práce a požádáte ostrahu/policii, aby vás doprovodila ven. JE VŽDY LEPŠÍ BÝT V BEZPEČÍ, NEŽ LITOVAT. (A lepší paranoidní než mrtvá.)
VŽDY jeďte raději výtahem, než po schodech. (Schodiště jsou děsivá místa na to být tam sama a skvělá místa zločinu. To je pravda zvláště V NOCI!)

Pokud má násilník pistoli a vy nejste pod jeho kontrolou, VŽDY UTÍKEJTE! Útočník vás trefí (běžící terč) pouze ve 4 ze 100 možností. A dokonce i tehdy to NEBUDE do životně důležitého orgánu. UTÍKEJTE, pokud možno způsobem cikcak (kličkujte).
Jako ženy se vždy snažíme mít soucit: PŘESTAŇTE! Může to způsobit, že budete znásilněna nebo zabita. Ted Bundy, sériový vrah, byl dobře vypadající, vzdělaný muž, který VŽDY hrál na soucit nic netušících žen. Chodil o holi nebo kulhal a často požádal "o pomoc" do svého auta nebo se svým vozem a tehdy unesl svou příští oběť.
Další Bezpečnostní Bod: Někdo mi zrovna řekl, že její přítelkyně slyšela včera večer plačící dítě na své verandě a zavolala policii, protože to bylo pozdě a domnívala se, že je to divné. Policie jí řekla "Ať se děje cokoliv, NEOTVÍREJTE dveře." Žena pak řekla, že to znělo jako kdyby se plazilo dítě blízko okna a ona měla strach, že by se mohlo dostat na silnici a něco jej přejet. Policajt řekl, "Už máme hlídku na cestě, cokoliv děláte, NEOTVÍREJTE dveře." Řekl jí, že se domnívají, že sériový vrah má nahraný dětský pláč a používá to k vylákání žen ven z domu, když se domnívají, že někdo upustil dítě. Řekl, že to nepotvrdili, ale měli několik telefonátů od žen, které říkaly, že slyšely dětský pláč venku za dveřmi, když byly v noci samotné doma. Prosím pošlete do dál a NEOTVÍREJTE dveře při dětském pláči. Mělo by to být bráno vážně, protože teorie Plačícího dítěte byla zmiňována v pořadu Nejhledanější v Americe, kde udávali profil sériového vraha v Luisianě.
Ráda bych, abyste toto předali všem ženám, které znáte. Může to zachránit život. Světlo svíčky neutlumí, když se jí zapálí další svíčka. Chtěla jsem to poslat jen ženám, ale….. chlapi, pokud milujete své mámy, manželky, sestry, dcery atd., možná byste jim to taky chtěli poslat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 8. května 2013 v 19:38 | Reagovat

Je moc dobře, že jsi to dala k sobě na blog. Doporučuji přidat i rady Hewkiiho, psal je do komentářů, taky to tak udělám, ať je to pěkně v jednom balíčku.
Jeden totiž nikdy neví, kdy se mu nějaká rada bude opravdu hodit. Je fakt, že v konkrétní situaci můžem zpanikařit, zazmatkovat, strnout jak paralyzované, ale naopak se taky může stát, že se nám vybaví některá z těch rad a zareagujeme.
Aspoň ty preventivní rady, jako rozhlížet se kolem, zamykat auto, držet se v blízkosti lidí, se dodržovat můžou.

2 Natty Natty | Web | 9. května 2013 v 4:45 | Reagovat

Kájo, rady jsou to určitě užitečné, ale myslím, že žádná z nás neví, jak by se zachovala, kdyby to přišlo...asi to vychází z povahy, já bych asi také zaútočila a určitě vím, že bych neskutečně křičela, otázka je, zda by mě někdo slyšel...raději o tom nebudu přemýšlet a preventivně se vyhýbat místům, kde by se něco podobného mohlo přihodit. Hezký den.

3 karlaprazakova karlaprazakova | 10. května 2013 v 18:17 | Reagovat

Také si myslím, že dobrých rad není nikdy dost. I když je opravdu někdy otázka, jak zareagujeme. Mě, když po cestě z práce přepadl v parku chlap, zůstala jsem úplně paralyzovaná a v šoku, co si to prostě dovolil, nezmohla jsem se ani na odpor. Naštěstí v pravou chvíli přišly dvě dámy venčící psy a prevít zmizel v křoví. Od té doby nosím vždy v ruce svazek klíčů, připravená ho cásnout, v autě se zamykám, aby mi někdo na křižovatce nenastoupil, ale největší strach mám stejně o děti. Pořád jim vykládám co všechno nemají dělat a co všechno se může stát a když si pak přečtu hrůzy o unesených lidech a co si museli prožít a jakou dobu byli vězněni třeba jen o pár bloků dál svého bydliště, začnu najednou přemýšlet i o takové šílenosti, jakou jsou čipy.

4 Intuice Intuice | E-mail | Web | 10. května 2013 v 21:13 | Reagovat

Ano, jak píšeš, dobrých rad není nikdy moc. Nikdy nevíš, kdy se v jaké situaci můžeš ocitnout. Děkuji. :-)

5 karlaprazakova karlaprazakova | 13. května 2013 v 22:28 | Reagovat

[4]: Není zač :-)
Bohužel se množství zla kolem nás nějak navyšuje :-(

6 Intuice Intuice | E-mail | Web | 13. května 2013 v 22:30 | Reagovat

[5]: Nevím, zda navyšuje. Spíše si ho asi více uvědomuješ.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Nekopírujte mé texty a fotografie.