"Kocovina"

20. června 2013 v 14:04 | Karla |  TÉMA TÝDNE
Dnes píši na svůj blog "Co se děje" po hodně dlouhé době. Ne že by se nic nedělo, ale nějak jsem neměla chuť nic komentovat.

Ani témata týdne "kocovina, rómové, povodně, chřestová sezóna, Miloš Zeman" mě prostě neoslovila.
Sice to byla samá aktuální témata, která by se na můj blog hodila, ale opravdu jsem neměla chuť psát o něčem co čtete a slyšíte všude, kam se podíváte.

Miloše Zemana jsem nevolila, a přestože mi na post prezidenta nesedí, tak prostě prezidentem je a nic s tím neudělám.

Chřestová sezóna, tak tam mě opravdu nic, kromě toho, že mám chřest velmi ráda, ale ještě jsem ho nezkoušela pěstovat, protože mi to připadá velmi složité, jiného nenapadlo.

Povodně jsou neuvěřitelná katastrofa, kterou si vzhledem k tomu, že bydlím mimo řeku a na kopci nedovedu ani představit. Ale je mi velmi líto všech, kterých se to dotklo a děsivé je, že některé to postihlo již po několikáté. Nutí mě to se víc zamýšlet, jestli opravdu neděláme něco špatně. Vím, že povodně bývaly i dřív, ale jsem přesvědčená, že v takovém rozsahu a tak často určitě ne.

Rómové je téma, které rozvášnilo hodně lidí. A největší zášť se zřejmě snesla na rodiče paterčat. Myslím si, že se každému má měřit stejným metrem a pro každého má platit stejný zákon.
Z různého obcházení pravidel, ať už z vyčůranosti, nebo strachu aby nás neobvinili z diskriminace, vznikají nenávistné až rasistické nálady. Přesto, že si myslím, že v současné době se dá v naší republice hovořit spíše o opačné diskriminaci, rodiče paterčat si určitě pomoc zaslouží. Pokud na to stát, či obec má finance, měl by rodinám s vícečetným těhotenstvím pomáhat. A je jedno o jakou rodinu se jedná.

A kocovina, to bylo konečně téma, u kterého jsem se pousmála.

Kocovinu jsem samozřejmě již párkrát měla. A myslím si, že ji zná snad každý člověk. Není to nic příjemného, ale na druhou stranu jí většinou předchází příjemný večírek s příjemnými lidmi, což není k zahození.

Kocovina u našeho pana prezidenta a ministra financí pobavila celý svět, ale mně to přišlo spíše smutné.

A když se podívám na současnou situaci v naší politice, tak mi do smíchu není ani trošku.


Možná si ze žalu, jak to s naší republikou vypadá, večer otevřu lahvinku svého oblíbeného chardone a zítra si budu léčit kocovinu.


Ale to by se z našeho státu mohla stát země alkoholiků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Nekopírujte mé texty a fotografie.