Nudný a předvídatelný advent, aneb zápisky puberťáka

8. prosince 2013 v 14:45 | Karla |  TÉMA TÝDNE
No a je to tady zase.
Vánoce.
Prej to nejkrásnější období v roce.
By mě teda vážně zajímalo proč. Možná když byl úplně malej, tak se mu vánoce líbily. Ale posledních ani neví kolik let je to spíš pěknej vopruz.
Každý rok se opakuje to samý.
Začne to návštěvou u babiček na Mikuláše. Dostane vždycky jablka, pomeranče a uhlí. Prý že potřebuje vitamíny a že prý trošku zlobil, tak aby se poučil.
A takhle je to každý rok. Furt do samý dokola. Babičkám musí poděkovat, slíbit, že už bude hodnější a pak se ho babičky zeptají, jestli už napsal Ježíškovi.
On má psát Ježíškovi. On, kterej má už čtrnáct let, má psát Ježíškovi. To je vážně humus. Kdyby ho to tak neštvalo, tak by se možná i smál. Ale místo toho musí slušně odpovědět, že nenapsal, že se nechá překvapit.
Babičky i rodiče se na sebe potutelně usmějí a jemu je okamžitě jasný, co zase dostane. Ponožky a knížka. Klasický dárek posledních let.
Ale aby nebyl jenom protivnej, tak musí uznat, že knížky má rád, od malička rád čte a ponožky jsou vlastně taky fajn.
Není nic horšího a ponižujícího, než chodit ve škole v děravých ponožkách. Papuče už mu zmizely tolikrát, že už to doma vůbec nehlásí a chodí radši rovnou bosky. Ale podle toho ty ponožky pořád vypadají.
No tak je vlastně celkem rád. Ale na druhou stranu by mohl dostat i ty nový sluchátka. Starý jsou už šílený vykopávky. No ale ty určitě pod stromečkem zase nenajde.
Prostě na vánocích neshledává nic tak krásnýho a klidnýho jako všichni ostatní.
Každý rok je to stejný.
Táta louská ořechy, máma peče cukroví a uklízí. Umývá skleněný vitríny a sklo vystavený uvnitř a jako každej rok nadává, proč to vlastně tady má. Že je to jenom na prach a na práci, ale nevyhodí to stejně nikdy.
Jako každej rok táta donese stromeček, kterej se mámě nelíbí, pohádají se, on jí doporučí, ať si ho příští rok vybírá sama a pak se při zdobení stromku udobřují při popíjení vaječnýho koňaku.
Ještě že už aspoň nechcou, aby ten stromek zdobil on. To by mu ty baňky padaly "nedopatřením" na zem tak dlouho, až by ho máma vyhodila.
No a samotnej štědrej večer?
To je nuda a zas jen nuda. K večeři smažený kapr a bramborovej salát. Táta ryby nemá rád, ale aby neurazil, tak se pokorně pitvá v kaprovi. Většinou mu zaskočí kost a máma se mu ji snaží vytáhnout pinzetou. Po nějaké době to vzdá a cpe tátu suchou vekou, aby prý ta kost co nejdřív prošla do žaludku.
A když zazvoní táta zvonečkem, musí hrát překvapenýho z vánočního dárku. Je to hodně náročný. No uznejte, dokázal by někdo být každý rok překvapený z ponožek a knížky?
No a pak se všichni koukáme na novou úžasnou pohádku v televizi. Ty dřívější starší pohádky se mi líbily, ale teď? To už ani neví o co tam jde a co si o tom má myslet.
Na závěr večera mi máma s tátou velkoryse dovolí skleničku vaječňáku (kdyby tak věděli, že už jsem dávno ochutnal i jiný alkohol) a sami vyrazí na půlnoční.

No a tak to jde u nás každý rok. Zcela nudný a předvídatelný adventní čas.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aliwien Aliwien | E-mail | Web | 9. prosince 2013 v 19:50 | Reagovat

Tak nevím. Jestli se na adventní čas takhle koukají všichni puberťàci, tak potěš koště, kam to spějeme. Doufám, že to je jenom výjimka.

2 karlaprazakova karlaprazakova | Web | 10. prosince 2013 v 21:28 | Reagovat

[1]: Taky doufám :)

3 bev bev | Web | 11. prosince 2013 v 10:00 | Reagovat

Jo, to je výstižný, takhle jim to asi přijde. Velmi podobně to probíhá i u nás. :) Vtipné.

4 karlaprazakova karlaprazakova | Web | 11. prosince 2013 v 17:40 | Reagovat

[3]: Díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Nekopírujte mé texty a fotografie.